26.11.16

Fazolová pomazánka s mrkví a česnekem

Luštěniny jsou skvělým zdrojem bílkovin, zasytí a v zimě jsou prostě skvělé. A navíc, máte-li rádi česnek, určitě tuhle pomazánku vyzkoušejte! Česnek pomůže zatočit s nachlazením či chřipkou a fazole podpoří energii našich ledvin, což se v zimě vskutku docela hodí.


Suroviny
Na pomazánku pro 4 lidi si připravte:
  • 100g červených fazolí - cca 4 hrstičky (nejlepší jsou červená ledvina nebo adzuki)
  • jedna větší mrkev
  • 4 velké stroužky česneku
  • 2 lžíce tofunézy / sojanézy / majonézy nebo bílého jogurtu
  • sůl
  • pepř
  • 1 lžíce olivového oleje

Postup

Fazole:
Nejdéle trvá uvařit si fazole. Proto ráda kombinuji vaření. Jeden den uvařím nějaké jídlo z fazolí (třeba adzuki guláš), část uvařených fazolí si odložím do lednice a další den z nich udělám pomazánku. Ale jde to i přímo vařit fazole na pomazánku. Máme-li je namočené přes noc, v papiňáku se uvaří za 20min. Tipy jak na luštěniny také najdete v receptu na adzuki gulášek.  

Mixování pomazánky:
Během vaření fazolí oloupu mrkev a najemno ji nastrouhám. Pak jdu na fazole. Ještě za tepla do nich vmíchám 2 lžíce tofunézy, lžíci oleje a fazole rozmixuji. Je-li směs moc tuhá, přiliju teplou vodu. Do směsi pak už jen vmíchám najemno nastoruhanou mrkev, namačkám česnek a dochutím troškou soli a pepře.

Doporučuji : experimentovat s množstvím tofunézy či majonézy a taky s česnekem! Protože má antibakteriální a antibiotické účinky, pomůže zbavit se nachlazení či chřipky a pomůže jim předcházet.

Přeji dobrou chuť a pevné zdraví!

                                                                                             Magdaléna, 26.11.2016 

PS: Chcete dostávat recepty, informace o kurzech či jiné inspirace do Vašeho emailu? Je to jednoduché! Přihlaste se pro odběr novinek na stránce www.dotknise.cz  ve formuláři vlevo pod menu. Mail posílám cca 1x měsíčně a můžete se kdykoliv odhlásit.


1 komentář: