29.01.19

2019 - rok zemského Vepře nebo Prasete

Jak všude píší, v úterý 5.února 2019 začíná Nový čínský rok Zemského prasátka. Jsem šťouralka a upřesňuji - začíná už 4.2. brzy ráno (ve 22:03 pro Prahu Novoluním ve Vodnáři). Oslavovat bychom tedy měli už 4.ho :), jako Silvestra. Zemské prasátko bude vládnout do 24.ledna 2020.

Co nám tento rok může přinést a jak se na něj připravit? Čtěte dál :)


Trocha mytologie 


Prase (Vepř nebo také Kanec) je dvanáctým znamením čínského zodiaku. Ve starých legendách se píše, že pořadí zvířátek se stanovilo rozhodnutím Nefritového císaře. Vyhlásil, že v jakém pořadí zvířátka dorazí na jeho oslavu, na takovém  místě budou v Čínském zodiaku. Prasátko se zpozdilo, protože zaspalo... Jiný příběh říká, že mu vlk rozbil domek a prasátko ho muselo opravit ještě před tím, než se vydalo na cestu. Když dorazilo na party, bylo poslední a proto má poslední místo v zodiaku.

Jaký by rok 2019 měl být? 


Měl by to být rok hojnosti, bohatství a štěstí. 

Je příznivý skoro pro všechny znamení. Budeme mít příležitost svézt se na vlně lásky, přátelství a radosti a rozšířit okruh svých známých. Nové kontakty nám mohou přinést spoustu nových příležitostí, jak na rovině osobní, tak pracovní.

Štěstí by nás mělo provázet i v otázkách financí. Tento rok bychom měli mít skvělé příležitosti investovat a zlepšit své majetkové poměry. Jen pozor na unáhlenost nebo "usnutí na vavřínech" a "pohodičku" typu "tohle všechno si můžu dovolit". Je dobré naučit se sledovat své příjmy a výdaje a plánovat a promýšlet své další finanční kroky.

A aby se k nám nové příležitosti dostaly, je důležité nebát se vykročit ze své komfortní zóny a někdy zariskovat. Ale pozor - je dobré mít své kroky pěkně promyšlené a naplánované.

Jak se na rok Zemského Prasátka připravit a jak oslavit jeho příchod?


  • Do večera 4.února 2019 zkusme ještě trochu udělat pořádek. Zamyslet se, co nám zabírá v našem životě prostor, co tam již nepatří a co může posloužit třeba někomu jinému. Když uvolníme místo, může přijít nová energie.
  • 4.února večer a pak další den 5.2. buďme s těmi, které máme rádi, dělejme, co nás baví, co nás naplňuje a co bychom v tom dalším roce chtěli dělat. Do půlnoci 4.2. (jakoby na Silvestra) můžeme dělat hluk, rozruch, tančit, bavit se, ale poté je dobré nový rok přivítat v klidu a zapálenou svíčkou u vchodu do bytu / domu
  • Na nový rok se doporučuje mít na sobě něco červeného a také něco nového. Může to být i nějaká drobnost, nový přívěsek, spodní prádlo, ponožky, nové tričko, nebo dlouho nenošená věc nebo šperk, který si nás prostě zavolá
Užijte si oslavu a celý další rok!

                                                                      S láskou, Magdaléna                              29.1.2019


PS: Chcete dostávat recepty, informace o kurzech či jiné inspirace do Vašeho emailu? Je to jednoduché! Napište mi na email joy@dotknise.cz a já Vás zařadím do svého email listu :) Mail posílám cca 1x měsíčně a můžete se kdykoliv odhlásit.


Žádné komentáře:

Okomentovat