20.01.19

Pečená jablka plněná ořechy

Touhle dobrotou uctíte všechny. Slado-milce, jablko-milce, ořecho-milce, děti, dospělé, teenagery. Je delikátní, jednoduchá a rychlá :) A to mám ráda <3 Užijete si jako odpolední dezert, snídani nebo i svačinku na cestách. Pečená jablíčka plněná ořechy. Mňam!  Jdeme na to!

Budeme potřebovat:

  • větší jablíčka
  • vlašské ořechy
  • třtinový cukr/slad/kokosový cukr/med -  cokoliv, čím trochu dosladíme
  • skořici
  • špetku soli
  • máslo


Postup:

Jablíčka rozkrojíme (od stopky k bubáku) na polovinu a vykrojíme jadřinec. Vznikne taková jamka, kterou budeme plnit. Jablíčka rozložíme na plech, posypeme skořicí a špetkou soli. V mixéru (stolní, tyčový, vlastně jakýkoliv) trochu rozmixujeme ořechy, aby nám vznikla směs menších a větších kousků. Do ořechů vmícháme cukr / slad. Jestli chcete použít med, potom doporučuji med nejprve  nandat lžičkou do jamky v jablíčku. Po posypání skořicí a špetkou soli lžicí do jamky v jablíčku nandáme ořechovo - cukrovou směs. Zakončíme kouskem másla na každé jablíčko. Pečeme v troubě na 180 stupňů až do té doby, než jablíčka změknou. Odhadem 20-30 min.  


Přeji dobrou chuť a budu ráda za tipy ke zlepšení do komentářů!

                                                                                        S láskou, Magdaléna   20.1.2019


PS: Chcete dostávat recepty, informace o kurzech či jiné inspirace do Vašeho emailu? Je to jednoduché! Napište mi na email joy@dotknise.cz a já Vás zařadím do svého email listu :) Mail posílám cca 1x měsíčně a můžete se kdykoliv odhlásit.


Žádné komentáře:

Okomentovat