10.07.14

Dobrodružství jménem "Hledáme taneční sál v Praze"

Pro náš nový projekt Emoční fitness jsme hledali vhodný prostor. Taneční sál v Praze. Myslela jsem si, že to bude pohůdka, ale nebyla. Myslela jsem si, že mi to zabere pár hodin. Ale nezabralo. Zabralo to několik dní, skoro týdnů. A to je sakra času, energie, telefonátů, prohlížení stránek, dohadování termínů návštěv a občas i beznaděje a vztekání. Ano, mohu to brát jako trénink v rámci projektu Emoční fitness, chi. Myslím, že nemusíte procházet to samé, když hledáte nějaký pěkný taneční sál nebo místo, kde se chcete vyřádit. Komu dnes tedy píšu? Všem tance či sportu chtivým, těm, kteří si chtějí v Praze jít někam "trsnout", naučit se nějakému novému tanečnímu stylu nebo zajít na jógu, zumbu apod. a taktéž všem organizátorům, kteří občas prostory pro svoje akce hledají. No a taky těm, kdo chtějí provětrat svoje emoce.


Tady jsem už trošku znavená po dni stráveném ježděním po Praze a prohlížením prostor. Před Nuevo studio. Ale nepředbíhejme, před tím toho bylo trošku víc.

Bylo to skutečné dobro-družství. Dobro se s dobrem druží :). To dobré ze všeho, co se můžeme během života naučit. Časy v "manažerské pozici v korporátě" nesou své plody - projektový management, práce na počítači, komunikační dovednosti, stress management, hehe. A jdeme si to zopáknout. Trošku plánování na začátek.

 1. Co chceš? - chci prostory! Haha, takhle jednoduše to nejde. 
 2. Kde to chceš? Lokalita a dostupnost. V Praze. Nejlépe blízko metra, ale aby se i někde dalo dobře zaparkovat autem. 
 3. Na co to chceš? Účel. Budeme dělat pohybové akce, kde se intenzivně pracuje s emocemi, tj. nikomu nesmí vadit hluk (tančíme, občas řveme, sedíme na zemi, hudba je nahlas)
 4. Pro kolik lidí - velikost. 15-50 osob, mohlo by stačit 75m2, čtvercového tvaru
 5. Co mají mít - vybavení -  dobré ozvučení, sprchy, šatny, toalety. Recepce by byla dobrá, ale nemusí být.  
 6. Jak mají prostory působit? Moderně, čistě, příjemně. Nejlépe asi taneční studio.
 7. Na kdy to chceš - termíny. Tady už začínalo fakt houstnout. Ve studiích, kde běží pravidelně nějaké lekce, je celkem náročný najít volný večerní termín, ale dá se to. Je dobrý si prostory hledat dostatečně dopředu. Koukejte na jejich stránky do rozvrhů, nebo přímo volejte na číslo ohledně pronájmu. O víkendech je v tanečních studiích volněji.
 8. Za kolik to chceš - penízky. Dají se najít prostory kolem 200 Kč/hod -300 Kč (cca do 35m2), kolem 350-400Kč/hod pro prostory tak kolem 75m2 a větší prostory - od cca 100 m2 jsou od 500 Kč/hod a výše. Standard v nejvíc vytížených hodinách je kolem 600 Kč, ale jsou taky prostory kolem 800 Kč/h +DPH - samo, ty už jsou vymazlené a sály velké. 
Tak. A teprve teď (dle mě) začínáme hledat, vysílat signály, že něco hledáme. Jak jsem to dělala já?? Kombinací všeho. Vyberte si, co vám bude sedět nejvíc.
 1. Hoďte dotaz na facebooku, napište maily známým, nejlépe těm, kteří už někam chodí řádit nebo akce organizují
 2. Jděte na Letacek.cz, tam je spousta akcí a taky je vidět, kde se organizují
 3. Můžete hledat na facebooku v této skupině Taneční sály a prostory. Máte? Hledáte? Pronájmy, zkušenosti, tipy. Klikněte tady
 4. Pak jsem samo Googlovala - "taneční sál Praha obrázek". Vyjela spoousta obrázků, spousta www adres. Napíšu vám tady nějaké, které jsem si víc "prolustrovala" nebo kde jsme byli.

http://www.studionuevo.cz/ Nově vzniklé prostory, tj. mají ještě hodně volných termínů. Velmi dobrá lokalita - Senovážné náměstí, skvělá cena, příjemná paní majitelka, 2 sály 80m2
http://www.centrumtance.cz/pronajem-salu Mají hooodně sálů po celé Praze. Komunikace s nimi byla velmi příjemná, byli jsme se nakonec podívat v prostorách na Palmovce (75m2), kde měli volno pro naše požadované termíny. Pán všechny možnosti prošel a řekl nám, kde mají volno. a nabízel i další - od září 2014 budou mít dalších 6 nových.
http://www.dancersclub.cz/pronajem-salu/ S nimi jsem jen mluvila, mají 3 sály, 220m2, 63 a 35m2 na Koněvovce. S nimi jsem jen mluvila telefonem, protože nakonec jsme hned v telefonu zjistili, že nemají pro nás volno. Paní majitelka byla velmi vstřícná a komunikativní.
http://www.stagepraha.cz/pronajem/ Krása. :) Opravdu moc hezký velký sál, v týdnu dosti vytížen, o víkendech je to lepší. Jsou noví, tj. termín u nich ještě seženete, teď dělají další dolaďování prostor - odhlučňují stěny. Je k dispozici recepce a krásné sprchy a šatny. Sály 2 - 101 a 59 m2. Kousek od Muzea - Budečská ulice.
http://www.bailemos.cz/ Menší sály na tanec, v Holešovicích. Tam jsem nebyli, pro nás malé. 56m2
http://www.guanabara.cz/p/pronajem-salu.html Pernerova 412/6, Praha 8, cenově velmi příjemné. Ostatní nevím, nebyli jsme tam.
http://centrumkamala.cz/ Na Palmovce, 90m2, doporučuje kamarádka, dělá tam akce. Velmi cenově příjemné.
http://www.dancelab.cz/prostory/pronajem/ Na Vinohradech, sál 60m2. Pro nás malé, tak jsme tam nebyli.
http://www.flamedance.cz/pronajem.asp?la=CZ přímo na Florenci (ul.Sokolovská), 3 sály - 60, 40 a 30 m2. Velmi vstřícní, mají recepci. Ale pro nás taktéž malé, nebyli jsme tam.
http://www.maitrea.cz/ Asi znáte :)
https://www.facebook.com/lorien.lorien.330?fref=ts  Tvořivý prostor Lorien - kousek od Prahy - u Loděnice, skutečně nádherné místo pro taneční akce. Ten sál i příroda jsou odzbrojující.

A výsledek mého dobro-družství? Tadam! http://danceperfect.cz/cz/prostory Tohle místo splňuje všechny naše požadavky a představy. DancePerfect. Tady budeme mít naše akce Emoční fitness. Jupíííí. A co to je? Čekněte stránky http://www.emocnifitness.cz/ nebo facebook :) Začínáme už v neděli 21.9. Budu se těšit!

                                                      10.7.2014 Magdalenka

Doplnění : Od začátku roku 2017 jsme se přesunuli do Move Studia 123 v Praze 5 Košířích - http://www.studio123.cz/ kde jsou na hluk připraveni ještě mnohem víc než kde jinde :) Jsme tam moooc spokojení. Doporučuji.PS: Chcete dostávat recepty, informace o kurzech či jiné inspirace do Vašeho emailu? Přihlaste se pro odběr novinek na stránce www.dotknise.cz  ve formuláři vlevo pod menu. 
2 komentáře:

 1. Ahoj Magdaléno, tvůj blog jsem objevila zcela náhodou...ráda bych Ti poděkovala za tento článek "Hledáme taneční sál v Praze" velmi mi pomohl a usnadnil hledání prostor v Praze :) Pořádáme "bubnovací kruhy" a nově hledáme vhodný sál cca 80 - 100m2. Emoční fitnes mě zajímá, třeba se už brzy setkáme
  .. Zdravím Nicole

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Nicole, jsem moc ráda, že článek pomohl! :) Jojo, je to opravdu dobrodružství. Věřím, že už jste našli to pravé pro Vás a budu se těšit někdy na viděnou, na Emočním fitness nebo možná i bubnování :) Krásné dny. Magdaléna

   Vymazat