12.01.17

2017 - Rok Rudého Ohnivého Kohouta - co pro sebe udělat

Aaaa! Už je skoro tady. V sobotu 28.ledna 2017 začíná rok Rudého Ohnivého Kohouta. Bude trvat až do 15.února 2018. Rok napěchovaný energií a možností velkých proměn, úspěchů a posunů vpřed. Rok, který by měl přinést odměny všem, kteří ctí základní kohoutí zásady. To jest umět cílevědomě a tvrdě pracovat, ctít rodinné hodnoty, vždy ze sebe nabízet to nejlepší a držet slovo. V tomto roce bude třeba cíleně nastavovat rovnováhu mezi prací a odpočinkem, abychom to nepřepálili a úplně se neodrovnali. Sledovat co jíme, jestli se staráme o tělo, cvičíme, odpočíváme. Když tohle zvládneme, odmění nás úspěchy :) Přinese i překonávání nových výzev, ale vždy jen takových, se kterými bychom si měli poradit. Nejlépe s humorem, nadhledem a diplomacií.Jak do něj vkročit co nejlépe, aby nám přinesl maximum toho, co nabízí? Tady je pár tipů, jak na to.

  • Do 28.ledna 2017 je dobré dokončit/udělat očistu našich domovů, našeho těla, naší mysli, vyhodit co nepotřebujeme a udělat prostor pro nové věci. Ideálně ve dnech 15.-17.ledna, kdy je Luna (Měsíc) ve znamení Panny. Ta moc ráda uklízí a nastavuje nový systém :) Tak nám s radostí pomůže. Zapálit doma svíčky, vykouřit pokoje šalvějí, utřít prach, projít skříně, podívat se pod postele, vyhodit rozbité skleničky, hračky, nábytek. Vlastně vše, co je rozbité, nakřáplé, neslouží svému účelu, zabírá místo. Přišlo vám právě teď něco do hlavy? Zapište si to na papírek a nezapomeňte "ošetřit" později :) Je super se podívat i do počítače. Vymazat staré nepotřebné maily, projít seznam přátel na Facebooku a možná některé z nich nechat jít, nahlédnout do seznamu lidí v telefonu a uvolnit paměť pro nové kontakty. 
  • 28.ledna trávit nejlépe s rodinou, se svými přáteli, se těmi, kteří jsou nám blízcí a je nám s nimi dobře a dělat to, co nás baví, co nás naplňuje, co bychom v tom dalším roce chtěli dělat. Do půlnoci 27.1. (jakoby na Silvestra) můžeme dělat hluk, rozruch, tančit, bavit se, ale poté je dobré nový rok přivítat v klidu a zapálenou svíčkou u vchodu do bytu / domu. 
  • V jídle se rozhodně vyhněte kuřecímu masu a vajíčkům. Nejlepší by bylo vegetariánské menu. Nebudeme přece kohouta hned od začátku dráždit... Jak 27.1., tak den následující, tj. 28.ledna 2017.
  • Na nový rok se povětšinou doporučuje mít na sobě něco červeného. Tentokráte bychom se červené měli spíše vyhnout. Červená je přímo barva rudého ohnivého kohouta, ale je jí trošku moc. Doporučuji spíše barvy, které červenou doplňují, hodí se k ní. Tj.zemské barvy, tmavě žlutou, hnědou, pískovou, vhodné jsou i modré nebo fialové odstíny (nejlépe levandulová :)To platí i po celý další rok. Červené méně a opatrně s ní. Jak v oblečení, tak v doplňcích. Týká se i kamenů. Tj. rubíny, granáty i růžový topaz tento rok nechte v šuplíku. Podpoří nás ametyst nebo standardní topaz (ne růžový).
  • Kohout má rád sladěné a vkusné oblečení, upravené nehty, zlatavé doplňky. Dopřejte si je.

Abychom si celý rok Rudého Ohnivého Kohouta ve zdraví a plně užili, je super zařadit i pravidelné meditace, pozitivně myslet, brát život s nadhledem a dopřávat si pravidelné upuštění vnitřních tlaků a napětí. Třeba právě na našich akcích Emoční fitness CZ. Tak ať je to vykročení do něj klidné a radostné! Krásný rok 2017 pod taktovkou energického Kohouta přeji!

                                                         S láskou, Magdaléna, 12.1.2017PS1: Více o roku Rudého Ohnivého Kohouta čtěte třeba tady.


http://www.spektrumzdravi.cz/cinsky-horoskop-na-rok-2017-rok-ohniveho-kohouta
https://www.viposobnosti.cz/inpage/ohnivy-kohout-bude-v-roce-2017-nejen-o-laskavosti-a-marnivosti/
https://www.viposobnosti.cz/inpage/horoskop-2017-co-nam-prinese-rok-ohniveho-kohouta/
http://www.sunsigns.org/chinese-horoscope-2017/
http://www.yourchineseastrology.com/horoscope/rooster/yearly.htm
http://www.chinesefortunecalendar.com/2017/


PS2: Chcete dostávat recepty, informace o kurzech či jiné inspirace do Vašeho emailu? Je to jednoduché! Přihlaste se pro odběr novinek na stránce www.dotknise.cz  ve formuláři vlevo pod menu. Mail posílám cca 1x měsíčně a můžete se kdykoliv odhlásit.


Žádné komentáře:

Okomentovat