13.02.18

2018 - rok zemského psa

To to letí! Je tu další čínský rok, tentokráte rok zemského psa. Začíná už tenhle čtvrtek večer - 15.2.2018 ve 22:05 (novoluním ve vodnáři) a bude nás ovlivňovat do 4.února 2019. Tak si nenechme ujít jeho oslavu! Mám tu pro Vás pár obecných tipů, jak do něj vkročit co nejlépe a trochu informací o tom, o čem vlastně bude.


 • Do večera 15.února 2018 zkusme ještě trochu udělat pořádek. Očistit naše domovy, tělo, mysl, vyhodit co nepotřebujeme a udělat prostor pro nové věci. Zapálit svíčky, uklidit, utřít prach, projít skříně. Rozloučit se s tím, co je rozbité, nakřáplé, neslouží svému účelu, zabírá místo. Přišlo vám právě teď něco do hlavy? Zapište si to na papírek a nezapomeňte "ošetřit" později :) Týká se to i počítače. Vymazat staré nepotřebné maily, projít seznam přátel na Facebooku a možná některé z nich nechat jít, nahlédnout do seznamu lidí v telefonu a uvolnit paměť pro nové kontakty.
 • 15.února večer a pak další den 16.2. trávit nejlépe s lidmi, které máme rádi, s rodinou, blízkými přáteli a dělat to, co nás baví, co nás naplňuje, co bychom v tom dalším roce chtěli dělat. Do půlnoci 15.2. (jakoby na Silvestra) můžeme dělat hluk, rozruch, tančit, bavit se, ale poté je dobré nový rok přivítat v klidu a zapálenou svíčkou u vchodu do bytu / domu. 
 • Na nový rok se doporučuje mít na sobě něco červeného a také něco nového. Může to být i nějaká drobnost, nový přívěsek, spodní prádlo, ponožky, nové tričko, nebo dlouho nenošená věc nebo šperk, který si nás prostě zavolá.
Novoluní je obecně dobré na zahájení něčeho nového, nastavení cílů, vizí a směrů. A když je ve vodnáři? O to víc! Netradiční nápady, bláznivé cíle, radost a hravost ve všem, co děláme, přátelé a setkání s nimi, neplánovaný výlet, udělat něco jinak...

V roce zemského psa budeme společně řešit hlavně témata spravedlnosti, vědění a uvědomění si, etického zacházení a štědrosti. Bude to rok dobra a odvahy, naučíme se říkat ne a začneme rozlišovat falešné přátele od těch skutečných. Bezpráví, lidská hloupost a bezohlednost nám přestanou být lhostejné a začneme se více zajímat o osudy druhých.

Rok Psa bude 

 • skvělý pro narozené ve znamení Opice
 • dobrý pro Buvola, Tygra a Králíka
 • někdy dobrý, někdy špatný pro Myš a Hady
 • náročnější a plný výzev pro všechny ve znamení Draka, Kozy a Kohouta
 • přející pozitivním finančním změnám pro Koně a Vepře
 • zrozenci Psa by dle čínské astrologie měli spíše odpočívat, rozvažovat a být ve střehu

Motta pro rok zemského Psa 2018

 • Všude dobře, doma nejlíp. Nezůstávej ale pořád doma, neboť za humny nečíhají draci. 
 • Nečiň jinému, co nechceš, aby on činil tobě. Brzy se ti to vymstí.

Hezky detailně sepsáno je například tady:
https://www.psychologiechaosu.cz/zverokruh/2018-rok-psa-podle-cinskeho-zverokruhu/

Přeji úspěšný a spokojený rok 2018!

                                                                   S láskou

                                                                                       Magdaléna JP, 13.2.2018
Žádné komentáře:

Okomentovat